Kurucumuzun Kursiyerlerimize Mesajı Var

Değerli Kursiyerlerimiz;
Bildiğiniz gibi Covid-19 nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığımızca alınan karar gereği tüm eğitim kurumlarında 16 Mart 2020 tarihinden itibaren eğitime ara verilmişti.

TUSTIME olarak, kursiyerlerimizin bu süreçte hiçbir kayıp yaşamamaları için gereken tüm tedbirleri hızlı bir şekilde almış ve örgün şube kursiyerlerimize ONLINE+OFFLINE eğitim hizmeti sunmaya başlamıştık.

Her zaman ve her koşulda kursiyerlerinin yanında olan TUSTIME, bu zorlu süreçte de farkını ortaya koyarak tek bir haftayı bile boş geçirmeden, derslerine ONLINE (CANLI YAYIN) + OFFLINE olarak devam etti ve 7/24 hizmet sunarak kursiyerlerinin bu süreci en verimli şekilde değerlendirmelerini sağladı.

Büyük bir mutluluk ve gururla belirtmek isteriz ki, sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonlarında bile CANLI YAYINLARINI aksatmayan TUSTIME, bu süreçte ortaya koyduğu hizmet anlayışı ile TUS&DUS dershaneciliğinin nasıl yapılması gerektiğini bir kez daha gösterdi ve sadece kendi kursiyerlerinin değil tüm TUS&DUS adaylarının takdirini kazandı!

Bu süreçte sadece kendi kursiyerlerine hizmet ulaştırmakla da kalmayan TUSTIME, içinde bulunduğu sektöre karşı hissettiği sorumluluğun gereği olarak, komite ve sınavlara yönelik birçok canlı yayın dersi düzenledi. Binlerce tıp ve diş hekimliği öğrencisine hizmet ulaştırdı. Bu derslere evlerinden katılan binlerce öğrencinin bu süreçte yanlarında olan tek kurum TUSTIME oldu. Aldığımız yüzlerce teşekkür ve takdir mesajı TUSTIME’a olan teveccühü göstermesi bakımından bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Gelinen noktada kayıt sürecinde SÖZ VERDİĞİMİZ gibi tüm şubelerimizin eğitim programlarını 31 MAYIS İTİBARİYLE TAMAMLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ ve BUNU BAŞARAN TEK DERSHANEYİZ!

Şunu da belirtmek isterim ki, “her zaman söz verdiklerinin daha fazlasını” kursiyerlerine sunan TUSTIME, bu süreçte de “hiçbir sözü olmamasına rağmen” standart kurs programına ilave olarak kursiyerlerine aşağıda belirtilen hizmetleri sunma kararı almış ve geçtiğimiz günlerde bunu ilan etmiştir.

Buna göre TUS’a hazırlıkta;

1. Dönem 2 kursiyerlerimize önümüzdeki yaz döneminde ANATOMİ, BİYOKİMYA, FİZYOLOJİ, HİSTOLOJİ ve MİKROBİYOLOJİ derslerinin eğitimi verilecektir. Dönem 2 kursiyerlerimizin bu eğitim programı 12 Haziran’da Fizyoloji dersi ile başlayacak ve planlandığı gibi ONLINE+OFFLINE olarak devam edecektir.

2. Dönem 3 kursiyerlerimize önümüzdeki yaz döneminde TEMEL BİLİMLER EĞİTİMİ verilecektir. Dönem 3 kursiyerlerimizin bu eğitim programı 5 Haziran’da Patoloji dersi ile başlayacak ve planlandığı gibi ONLINE+OFFLINE olarak devam edecektir.

3. Dönem 4 kursiyerlerimize önümüzdeki yaz döneminde KLİNİK BİLİMLER EĞİTİMİ verilecektir. Dönem 4 kursiyerlerimizin bu eğitim programı 16 Mayıs’ta başlamıştır ve planlandığı gibi ONLINE+OFFLINE olarak devam etmektedir.

DUS‘a hazırlıkta ise;
– 2. Sınıf kursiyerlerimize önümüzdeki yaz döneminde ANATOMİ, BİYOKİMYA, FİZYOLOJİ, HİSTOLOJİ ve MİKROBİYOLOJİ derslerinin eğitimi verilecektir. Bu programımız 30 Mayıs ‘ta başlamıştır ve planlandığı gibi ONLINE+OFFLINE olarak devam edecektir.

– 3. Sınıf kursiyerlerimize önümüzdeki yaz döneminde TEMEL+KLİNİK tüm derslerinin eğitimi verilecektir. Bu programımız 30 Mayıs ‘ta başlamıştır ve planlandığı gibi ONLINE+OFFLINE olarak devam edecektir.

Son olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın normalleşme sürecine yönelik almış olduğu kararlar kapsamında kurum olarak belirlediğimiz yol haritamızı da siz değerli kursiyerlerimizle paylaşmak istiyoruz…

Önümüzdeki süreçte;
1. Örgün eğitim verilen tüm şubelerimiz 1 Haziran’da açılacak ve Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği tedbirler kapsamında gerekli dezenfekte işlemleri yapılacaktır.

2. Gerekli tüm tedbirler alındıktan sonra Örgün Şubelerimizde bulunan Offline Salonlarımız 5 Haziran tarihinden itibaren hizmetinize sunulacaktır.

3. Örgün Şubelerimize kayıtlı Dönem 5 ve İntörn kursiyerlerimize 30 Haziran’a kadar evden ONLINE+OFFLINE eğitim sunulmaya devam edecektir.

4. İNTÖRN (2020 Mezunu) kursiyerlerimizin Vaka ve TUS Kampları daha önce planlandığı gibi Ankara ve Haseki Şubelerimizde örgün olarak yapılacak, diğer şubelerimizde ise kayıt sırasında söz verdiğimiz gibi *Sınıf Barkovizyonundan* Canlı yayınlanacaktır.

5. Dersleri devam eden iki intörn grubumuzun ders programlarına ONLINE+OFFLINE eğitim ile devam edilecektir.

Değerli Öğrenciler,
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da koşullar ne olursa olsun yanınızda olmaya, tüm tecrübe ve birikimimizle sınava gireceğiniz güne kadar işinizi kolaylaştırmaya ve bir net daha fazla yapabilmeniz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Siz sadece derslerinize odaklanın ve bu süreci en verimli şekilde değerlendirmeye devam edin. İnşallah verdiğiniz emeklerin karşılığını alacak ve TUSTIME ile hedefinize ulaşacaksınız.

Sevgi ve esenlik dileklerimle…

Murat ERKEÇOĞLU
Tustime Yönetim Kurulu Başkanı

Bu gönderiyi paylaş