TUS’a Online Eğitim ile Hazırlanın

TUS’a Online Eğitim ile Hazırlanın

TUS belirli bir alanda uzmanlaşmak için tıp fakültesi mezunlarının ve intern doktorların girdiği sınavdır. Her yıl uzmanlık alanları için belirli kontenjanlar oluşturulur. Oluşturulan kontenjanlar arasından aday, istediği uzmanlık alanında çalışabilmek için en iyi sıralama yapmak zorundadır. TUSTİME burada devreye girerek online platformdan aldığı güçle adayların hayallerine kavuşması için çalışır. TUSTİME, dijital dünyadan aldığı güçle TUS online eğitim paketi sunarak sınavda başarı yakalanmasını sağlar.

Tıpta Uzmanlık Sınavı için Hangi Online Eğitim Seçilmeli?

Online eğitim dijital dünyanın gittikçe yaygınlaşmasıyla oldukça popüler olmuştur. Online eğitim paketleri ile adaylar zaman ve mekân sorunu yaşamadan diledikleri saat ve yerde eğitimlere katılma imkanına sahip olur. Özellikle intern adayların yaşadığı zaman sorununa karşılık online eğitim paketleri çok faydalı olmaktadır. Online eğitim, canlı derslere katılma imkânı sunar. Bu da eğitmen ve öğrenci arasında etkileşim oluşmasını sağlayarak işlenen dersin daha verimli olmasını sağlar. Canlı derslere katılamayanlar öğrenciler ise ders tekrar videolarını izleyerek zamandan ve mekândan bağımsız olarak derslerini tamamlar. Peki, TUS için adaylar hangi online eğitim paketlerini seçmelidir?

Her aday içinde bulunduğu duruma göre TUSTİME’ın sunduğu online eğitim programlarından yararlanabilir. Mezunlar, öğrenciler, kamplar gibi sunulan online eğitim programlarından adaylar içinde bulunduğu duruma göre uygun paketi seçebilir. Tıpta uzmanlık sınavı için adaylar konu başlıklarıyla belirlenmiş paket içeriklerini inceleyerek daha çok gereksinim duydukları paketleri satın alarak sınava hazırlanabilir. Alanında uzman olmak ve belirlenen kontenjanlara girmek isteyen adaylar TUS için hazırlanan online eğitim paketlerinden birini seçerek başarılı olabilirler.

TUSTİME Online Eğitim Programları İçerikleri Nelerdir?

TUSTİME, akademik kadrosu, nitelikli yayınları ve uyguladığı eğitim programları ile adayların tıpta uzmanlık sınavı kazanmaları için çalışır. Adayların alanında uzman olmaları için girmeleri gereken TUS için birbirinden farklı online eğitim programları hazırlar. Bu online eğitim programlarının içerikleri nelerdir?

Mezunlara Özel Online Eğitim Programı İçerikleri;

 • Temel bilimler + klinik programı,
 • Online temel bilimler,
 • Online klinik bilimler,
 • Vaka kampı,
 • Vaka + TUS kampı,
 • Tıp dil kursu.

Öğrencilere Özel Online Eğitim Programı İçerikleri;

 • Öğrenci paketi (dönem 1’den TUS’a kadar fakülte ve TUS başarısı için tüm eğitim programlarını kapsar),
 • Komite destek dersleri,
 • Medipol Üniversitesi öğrencilerine özel paket,
 • Maltepe Üniversitesi öğrencilerine özel paket,
 • Tıp dil kursu.

TUS’a online eğitim paketleri ile hazırlanmak ve diğer detaylarla ilgili tüm sorularınıza TUSTIME ile hemen iletişime geçerek cevap bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş